Bağış yardım kampanyası "ARME FÜR MAMA (Annem için kollar)" ile Avustralya'ya 140 Gün.

İki arkadaş karar verdiler, Almanya’dan kara yoluyla Avustralya’ya olan bir yolculuk.

Carsten Schwenn & Manni Kaspers tarafından Appen-Hamburg / Oldenburg’dan kara yoluyla yaklaşık 25.000 km ve 5 aya kadar sürcek olan Avustralya’ya yolculugumuza katılıyoruz, ve bu geziyle hayatimizdan bir pay vermek istiyoruz. İkimiz de kaderin bize iyi geldiği ve dünya bize açık olduğu için şanslı olabiliriz … ve böyle bir yolculuk yapmamıza izin verildiği için.

İkimiz de bu yıl Mart ayının başında hastalık nedeniyle, hem bacaklarını ,hem de kollarını kaybetmis olan genç bir anne (23 yaş) icin turumuza basladik, ona yardimci olmak için, „ARME FÜR MAMA“ (Annem icin Kollar) adlı yardım projesine başladık.

Annem için kollar – Bir bağış çağrısı 5 yaşındaki küçük Mia’nın annesi için. Bu bağış çağrısında, yalnızca muazzam bir irade göstermekle kalmayıp, aynı zamanda gücü, sevgisi ve cesareti ile de ayırt edilen, genç bir ailenin kaderine dikkat çekmek istiyoruz. Mia ve ailesi, yakın zamanda yaşamlarının ve kendi ailesinin hayatını ne kadar çabuk sarsabileceğini en acı verici şekilde yaşadılar. Bu yılın Şubat ayında, Mia’nın annesi
Anna, “menenjit” adında çocuk hastalığına yakalandı. Ne yazık ki, bu hastalık beraberinde özellikle şiddetli bir sepsis şekli getirdi.

Haftalarca, aile genç annenin hayatı hakkında endişelenmek zorunda kaldı. Hayatta kalmayı başarmıştı genç anne , ama hayatta kalması için yüksek bir bedel ödüyor. Anna’nin bu ciddi hastalik yüzünden hem kollari hemde bacaklari ampute edilmek zorunda kaldi. Bu kısa sürede genç aile için hemen hemen her şey değişti. Gelecek yılları dört gözle beklemek yerine, nasıl devam edebileceklerini merak etmeleri gerekti. Birinci ve en
önemli , hedefleri „ellerinden geldiğince“ hayatlarını normal şartlarda sürdürebilmek. Bu yalnızca yüksek bir maliyet ile mümkün.

„ARME FÜR MAMA“ – Bağışlanan her euro yardımcı olabilir. Bu sebeple Bağış istiyor, genç Anne Anna tekrar kollarına kavuşabilmek için. Bir tane kol’un maliyeti yaklaşık 50.000 € ‚dur.

Bağış toplayıcı, dernek tarafından da destekleniyor:
Schicksale die zu Herzen gehen e.V. Aktion: „ARME FÜR MAMA“.

Almanya’dan Avustralya’ya karayolu turumuz

Biz turumuza 21 Ekim 2019 da Appen / Oldenburg’dan başladik.

Turumuz’da gececegimiz ülkeler: Güneydoğu Avrupa ve Türkiye üzerinden, İran, Pakistan, Hindistan, Myanmar, Tayland, Malezya, Endonezya, buradan „ada atlamalı“ (Sumatra Java, Bali,Lombok, Sumbawa, Komodo), Timor-Leste’ye ve sonra gemiyle Avustralya’ya gidilecek.

Biz, Carsten ve Manni turumuzda birçok insanla tanışmak, birbirimizin ülkesini, manzaralarını ve kültürlerini tanımak istiyoruz.

Konuk olarak kabul edilmekten, ülkeler ve kültürlerin genel anlayışına katkıda bulunmaktan
memnuniyet duyuyoruz.

Bağışlar hesabı:
Carsten Schwenn – bağış toplama
IBAN: DE73 2214 1628 0585 2850 05
BIC: COBADEFFXXX Commerzbank
→  Kullanım alanı: Arme für Mama

PayPal:
PayPal.Me/ArmeFuerMamaSpenden

Garanti sözümüz:
% 100 harekete geçtik – tur finansmanında% 0

Avustralya’ya kara yolumuzu takip edebilirsiniz:
Burada herkes turu takip etme şansına sahip:
https://140tagenachaustralien.de/route

Hakkımızda:
Carsten Schwenn
59 yaşında, Appen’de doğup büyüyen, evli ve iki kız ve bir oğlan çocuğu babasıdır. Çiçekçilik yapan bir kisilik.  Bugün, aktif girişimci – „Wenn es um Werte geht (Değerlere gelince)“ ve „Uetersen’ın başlatıcısı“ – çok kişisel bir taahhütle. Hobileri: dayanıklılık sporları, kamp gezileri, sosyal katılım …

Manni Kaspers
63 yaşında, Niederheimda dogup büyüyen ve 2 kiz babasi ve 4 torun sahibi olan bir adam. Işi satiş uzmanliği ve fotoğrafcilik, 30 senenin üzerinde satiş müdürlüğü yapiyor. Hobileri: seyahat etmek ve keyif cikarmak…

Gezimizin sloganı:
Bir rüya bir rüyadır – Ama bir amaç randevulu bir rüyadır!